کارآفرین باشیم

شما رهبر و پادشاه یک حوزه هستید. کار کردنتان عین استراحت است. آینده را به میل خود می‌سازید. رئیس اول و آخر، خودتان هستید. آزاد و انعطاف‌پذیر هستید. هر کاری را که دوست دارید انجام می‌دهید. سختی‌های زندگی را هم به اندازه شیرینی‌هایش دوست دارید. شما کارآفرین هستید.

هر کاری را که دوست دارید انجام می‌دهید

اولین و مهم‌ترین مزیت کارآفرینی همین است. کاری که به عشق انجام آن صبح‌ها زود بیدار می‌شوید و با هیجان آماده می‌شوید تا کارتان را شروع کنید.

بسیاری از افراد از ساعت 8 صبح تا 4 بعد از ظهر کار می‌کنند و در هر ساعت حداقل دو مرتبه به ساعت خود نگاه می‌کنند! چرا؟ علتش این است که به کارشان علاقه ندارند یا حداقل به طور کامل از آن راضی نیستند. آنها فراموش کرده‌اند که اگر قلباً و عمیقاً به کاری که انجام می‌دهند علاقه نداشته باشند، فقط دارند وقتشان را تلف می‌کنند و ما به خوبی می‌دانیم که وقت یعنی پول!

زمان زیادی از روز صرف کار کردن می‌شود، یک کارمند عادی 30 سال کاری را انجام می‌دهد که ممکن است دوستش نداشته باشد، اما یک کار آفرین فقط و فقط کاری را انجام می‌دهد که به آن عشق می‌ورزد.

آزاد و انعطاف‌پذیر هستید

شما مهارت‌های بسیاری دارید، این آزادی عمل به شما اجازه می‌دهد هوشمندانه وضعیت کاری خود را بهبود دهید. شما مجبور نیستید از یک برنامه عادی و کسل‌کننده برای پیشرفت استفاده کنید، پس هر اقدامی که فکر می‌کنید مهم‌تر است را انجام خواهید داد. به راحتی می‌توانید کسب و کار جدیدی را شروع کنید یا حوزه کاری خود را تغییر دهید. یک کارآفرین خودش برای زندگیش تصمیم می‌گیرد.

رئیس اول و آخر خودتان هستید

اختیار تغییر و اصلاح هر قاعده و برنامه‌ای را دارید. کارمندان یا همکارانتان را به سلیقه خودتان انتخاب و استخدام می‌کنید.

اگر رئیس یک سازمان یا شرکت بزرگ باشید، خیلی غرور آفرین است، اختیارات زیادی دارید، احترام فراوانی دارید، اما بالاخره یک رئیس بالاتر دارید. یک کارآفرین بنده خدا است و رئیس خودش، همه اینها را دارد به اضافه لذت و آرامشی که مختص اوست.

  ویژگی‌های کارآفرینان چیست؟ ما هم کارآفرین باشیم

 

 آینده را به میل خود می‌سازید

همه ما رویاهایی برای زندگیمان داریم، اما تنها کارآفرین‌ها هستند که آنها را باور و برای رسیدن به آن تلاش می‌کنند.رویاها و آرزوها یکی از ارزشمندترین دارایی‌های ما در زندگی هستند. اگر آنها را درک کنیم و با آنها همسو شویم، سراسر زندگیمان شور و لذت است، هم خوشی‌هایش لذت است و هم سختی‌هایش. از اینکه افکار و رویاهای خود را محقق می‌کنید، غرور، سرافرازی و شعف فراوانی دارید.

طرف دیگر این قضیه تن دادن به کار تکراری و کسل‌کننده است و سال‌های باقی‌مانده‌ای که  آرزوی سپری شدنش بیشتر است. بسیاری از کارهایی که حقوق پایان ماه آنها تضمین شده است، ما را به سوی پیری و مرگ سوق می‌دهند. هر روز منتظرند ماه به پایان برسد و حقوق بگیرند، هر ماه منتظرند سال تمام شود تا عیدی و پاداش دهند و هر سال منتظر سپری شدن سال بعد تا سابقه‌شان زیاد و بعد بازنشسته شوند! آیا این چیزی جز تباه کردن زندگی است؟! این اتفاق خیلی به ما نزدیک است و به راحتی ممکن است برای بسیاری از افرادی که می‌توانستند یک کارآفرین موفق شوند، رخ دهد. تنها به این دلیل که رویاهایشان را نشناختند و آنها را باور نکردند. این رویاها در جوانی بیشترین درخشش را دارند. خورشید رویاهایتان را بر دنیا بتابید و همه را از روشنایی و گرمای افکارتان بهره‌مند کنید. آن لذتی که در محقق کردن رویاهایمان وجود دارد، سراغ ندارم در جای دیگری باشد ...

کار کردنتان عین استراحت است

کارآفرین از کار کردن لذت می‌برد، حتی اگر عرق بر پیشانی‌اش نشیند، حتی اگر در حین کار آسیب ببیند، حتی اگر کلافه شود و همه چیز را بر زمین بکوبد، خیلی زود باز می‌گردد و کار را از سر می‌گیرد. او از این جهت به کارش علاقه دارد چون سود و منفعتش همه برای خودش است. عذت و افتخارش همه برای خودش است. کارآفرین اگر تمام روز و شب را کار کند خسته نمی‌شود، او یکسره غرق در شور و لذت است. کار آفرین شب را به صحر می‌رساند بی آنکه به ساعت نگاه کند و متوجه گذر زمان باشد.

شما رهبر و پادشاه یک حوزه هستید

وقتی کسب و کاری را خلق می‌کنید، وقتی بنیادی را برای اولین بار بنا می‌کنید، آن حوزه بر اساس بینش و نگرش شما شکل گرفته است و شما آن را رهبری و هدایت می‌کنید. هرچه این حوزه بیشتر رونق بگیرد و افراد یا حوزه‌های بیشتری را درگیر کند، شما پادشاه بزرگتری خواهید بود و چشمان بیشتری به تصمیم‌گیری‌ها و جهت‌گیری‌های شما است و شما هستید که مسیر رودخانه را تعیین می‌کنید.