سلولیت و نقش لوفا در پیشگیری یا درمان آن

 سلولیت به تجمع بد شکل چربی‌هایی گفته می شود که در سوخت و ساز آنها اختلال به وجود آمده است. این پدیده به‌صورت ناهمواری‌هایی در قسمت‌هایی از بدن مانند ران، شکم، باسن و گاهی بازوها و سینه‌ها ظاهر می‌شود و همراه با آن برخی مواد سمی نیز در زیر پوست رسوب می کند. به بافت مبتلا به سلولیت، پوست پرتقالی یا پنیری می‌گویند.

سلولیت یک بیماری محسوب نمی‌شود و عوارض حادّی برای بدن ایجاد نمی‌کند اما ممکن است به خاطر ظاهر ناخوشایندی که به وجود می‌آورد، باعث دلواپسی و آزرده‌خاطری فرد شود.

 سلولیت یا تجمع بدشکل چربی در پوست

سلولیت در اثر اختلال در رشته‌های اتصال دهنده‌ای که بین بافت چربی قرار گرفته‌اند و پوست را به ماهیچه‌های زیرین اتصال می‌دهند رخ می‌دهد. در واقع زمانی که سلول‌های چربی بزرگ و انباشته می‌شوند پوست را به خارج هُل می‌دهند، در حالی که رشته‌های محکمِ اتصال دهنده، پوست را به داخل می‌کشند و این حالت باعث به وجود آمدن برآمدگی و فرورفتگی در پوست می‌شود.

متأسفانه سلولیت در بین زنان شایع‌تر از مردان است. در واقع اغلب خانم‌ها تا حدی مبتلا به سلولیت می‌باشند حتی خانم‌های لاغر که دارای اندام و وزن مناسب هستند هم ممکن است سلولیت داشته باشند، زیرا تجمع چربی در نواحی مستعدِ سلولیت در خانم‌ها بیشتر است. همچنین با افزایش سن که خاصیت کشسانی پوست کم می‌شود، احتمال بروز سلولیت افزایش می‌یابد. علاوه بر این افزایش وزن نیز می‌تواند موجب مشهودتر شدن سلولیت شود. سلولیت خفیف تنها زمانی قابل مشاهده است که پوست قسمت‌های مستعد سلولیت از اطراف با دست فشار داده شود.

یکی از بهترین روش‌های درمان سلولیت، کاهش وزن از طریق خوردن غذای سالم و ورزش منظم است. کاهش وزن و تقویت عضلات ران، کشاله‌ها، باسن و شکم می‌تواند ظاهر ناهموار پوست را بهبود بخشد. البته تأثیر کاهش وزن به تنهایی، محدود است و بهتر است همراه با ورزش باشد.

برای درمان سلولیت، کرم‌هایی حاوی ترکیبات مختلفی ازجمله ویتامین‌ها، مواد معدنی، عصاره‌های گیاهی و آنتی‌اکسیدان‌ها نیز به فروش می‌رسند اما تحقیقات علمی، کارآمدی ویژه‌ای برای این محصولات قائل نمی‌شود. حتی در برخی موارد ترکیبات موجود در این محصولات باعث واکنش‌های پوستی می‌شود.

ما به یقین آگاهیم که برای پیشگیری یا درمان سلولیت می‌بایست سلول‌های پوست به درستی تغذیه شوند. حال بیایید بررسی کنیم تغذیه صحیح یعنی چه؟ قطعاً اکثر مواد مغذی مورد نیاز بدن از طریق غذا تأمین می‌شود. مسلماً کسی برای تأمین مواد مورد نیاز بدنش به کرم‌‌های مغذی ویتامینه و پروتئینه متوسل نمی‌شود! بلکه یک وعده غذایی میل می‌کند!

از این جهت اکثر مواد مورد نیاز بدن در خون وجود دارد و تنها کاری که لازم است انجام دهیم، رساندن خون به سلول‌‌های پوست است. درواقع گردش خون را در سطح و زیر پوست تقویت کنیم. هدف از ورزش، کاهش وزن  و تغذیه صحیح هم جز این نیست. سوال! آیا راه‌کار ساده‌تری هم برای بهبود گردش خون در سطح پوست و لایه‌های زیرین آن وجود دارد؟ آیا یک راه‌کار حقیقی و اساسی وجود دارد؟ خوشبختانه بله و خیلی ساده و کم هزینه است! در هنگام استحمام، چند دقیقه بدنتان را لیف نمایید.

لیف می‌تواند از جنس پنبه طبیعی، پشم خالص یا حتی منسوجات مصنوعی باشد. این لیف‌ها تا حدی به رفع سلولیت کمک می‌کنند، اما آن چیست که مخصوص این کار است و اثر شگفت‌انگیزی برجای می‌گذارد؟ آن چیست که بهتر و کارامد‌تر از همه عمل می‌کند و در زمان کوتاه‌تری ما را به نتیجه مطلوب می‌رساند؟ ما به یقین پاسخ این سؤال را می‌دانیم ...

  تأثیر لیف حمام گیاهی لوفا در درمان سلولیت

 تأثیر لوفا در درمان سلولیت پوست

دو ویژگی لایه‌برداری و بهبود گردش خون، محصولات لوفا را به معجزه شبیه کرده است! آنها که امتحان کرده‌اند، می‌دانند تغذیه و ورزش در جلوگیری از سلولیت [ یا تجمع بدشکل چربی در] پوست بی‌تأثیر نیست، اما آنچه که در جلوگیری و حتی رفع آن نقش‌آفرینی می‌کند، اسفنج گیاهی لوفا است. فقط چند دقیقه در روز، امتحان کنید. این فرایند بسیار ساده است، پوست نیاز به اکسیژن و مواد مغذی دارد، که در خون موجود است، پس تنها لازم است این مواد را به لایه‌های مختلف پوست، خصوصاً سطح پوست برسانیم. استحمام با لیف گیاهی لوفا خیلی ساده و بدون هیچ زحمت اضافی این کار را انجام می‌دهد. با ماساژ دادن بدن یا ضربه زدن به پوست نیز می‌توان خون را در سطح پوست به جریان در آورد. اما لوفا یک روش ساده‌ است، همان مسیر حقیقی ...   درمان سلولیت پوست با لوفا