سؤال‌های پرتکرار

چرا تا حالا نام لوفا را نشنیده‌ام؟

سال­‌هاست که بشر این گیاه را برای کاربردهای خوراکی، دارویی و بهداشتی کشت و استفاده می­‌نماید و هم­‌اکنون با تمرکز بر کاربردهای بهداشتی در بسیاری از کشورهای آسیا، اروپا و آمریکایی درحال کشت و بهره‌­برداری است. هزاران گونه گیاهی در دنیا وجود دارد که متأسفانه هنوز راه خود را به میهن عزیزمان باز نکردند، اما خوشبختانه گیاه لوفا و فرآورده­‌های آن درحال گسترش است. می‌­توانید نمونه‌­های خارجی این محصولات را با قیمت بالا در برخی از هایپرمارکت‌­ها مشاهده نمایید.

چه مقدار باید هزینه کنم؟

کشت و فرآوری گیاه لوفا با هر مقدار زمین، با سرمایه بسیار اندک و با حداقل امکانات قابل انجام است. برای کاهش هزینه تمام‌­شده محصول نهایی، همواره سعی کنید از هزینه‌­های غیرضروری خودداری نمایید. این کار را می­‌توانید با کمتر از پانصد هزار تومان نیز شروع نمایید! البته معمولاً با کمی افزایش هوشمندانه سرمایه اولیه می‌توانید شتاب بسیار خوبی به کسب و کارتان بدهید. ما هزینه‌های ضروری و غیر ضروری را به شما توضیح می‌دهیم.

از کجا شروع کنم؟

هم­‌اکنون از تمام امکانات خود، حتی از کوچکترین زمینی که در اختیار دارید فهرست بگیرید، مطالب وب‌­سایت را با دقت مطالعه نمایید و سؤالات خود را با ما در میان بگذارید. ما تا پایان راه، به­‌صورت رایگان مشاور شما خواهیم ماند. همچنین تحت شرایطی نیز می‌توانیم «محتوای آموزشی پرورش گیاه لوفا» را به رایگان در اختیار شما قرار دهیم.

آیا این کار مقرون به‌­صرفه است؟

اگر به کشت محصولات مرسوم می‌­پردازید، به احتمال بسیار زیاد با کشت گیاه لوفا درآمد بیشتری خواهید داشت و اگر زمین بدون استفاده­‌ای دارید، حتی کوچک و با امکانات بسیار اندک، باز هم برنده خواهید بود. کشت و فرآوری گیاه لوفا شغل دوم مفرّحی است که می‌­تواند درآمدش بیشتر از شغل اول شما باشد. برای اطلاعات بیشتر به بخش سودآوری پرورش گیاه لوفا و سود آوری فرآوری اسفنج لوفا در منوهای بالای سایت مراجعه نمایید.

چقدر احتمال دارد شکست بخورم؟

اگر فقط یک بار در بهار به مزرعه رفته و بذرهای لوفا را کشت نمایید و تا پایان تابستان و برای برداشت محصول به آنجا نروید، اگر خوش­‌شانس باشید و هوا اندکی بارانی بوده باشد، احتمالاً محصول اندکی خواهید داشت. اما با مدیریت و تلاش متوسط نتایج بسیار خوبی کسب می­‌کنید و احتمال موفقیت بسیار بالا است. 

بهتر نیست به جای کشت گیاه لوفا مستقیماً اسفنج لوفا را تهیه و به محصول نهایی تبدیل نمایم؟

اگر به حرفه فرآوری اسفنج لوفا علاقه­‌مند هستید اما مزرعه یا قطعه زمینی برای پرورش لوفا ندارید این کار گزینه مناسبی برای شما است. ولی باید با چند مشکل دست­‌وپنجه نرم کنید، ابتدا ناچار هستید برای خرید اسفنج لوفا مبلغ قابل توجهی را بپردازید که این کار علاوه‌­بر تحمیل هزینه اولیه­‌ای به مراتب بیشتر از هزینه کشت گیاه لوفا، از سود شما نیز می­‌کاهد و یا حتی شروع کار را برایتان دشوار می­‌کند. نکته مهم‌­تر اینکه در شرایط کنونی که افراد انگشت شماری به کشت گیاه لوفا می­‌پردازند و به سود مرحله فرآوری نیز مشتاق هستند! ممکن است تهیه اسفنج خام کار ساده­‌ای نباشد. البته جوینده یابنده است و موفقیت حقّ افراد خوش‌فکر و پرتلاش است.

  مسیر موفقیت در کارها

بهتر نیست ابتدا این کار را با مقیاس کوچک شروع کنم و سپس آن را توسعه دهم؟

ممکن است مزرعه­‌ای که از نظر شما کوچک است، از نظر دیگران بزرگ باشد، در هر صورت خوب است که با مقیاس کم شروع کنید و از هزینه اولیه سنگین بپرهیزید، اینگونه در هنگام شروع خاطرتان آسوده‌­تر خواهد بود، البته از تفریط هم بپرهیزید و کارتان را آنقدر تنزل ندهید که هزینه­‌های جانبی مثل رفت­‌وآمد و زمان صرف شده برای نگهداری و مدیریت، برایتان گران­‌تر تمام شود و در نهایت فقط در وسعت آزمایشی کارتان را انجام دهید و نتوانید با اقتدار لازم به بازار فروش وارد شوید. می­‌توانید برای بررسی و محاسبات دقیق­‌تر با ما تماس بگیرید، اینگونه شاید بتوانید تصمیم بهتری بگیرید.

 محصولاتم را در کجا بفروشم؟

اگر کارتان را در وسعت کوچک، برای مثال با 1000 مترمربع زمین شروع می­‌کنید، نگران فروش محصولات خود نباشید، آن را به اولین فروشنده منصف و قابل اطمینانی که می­‌شناسید بسپارید، مطمئناً تا برداشت میوه­‌های سال بعد خود، تمام محصولات سال قبل به فروش خواهند رفت. به احتمال بسیار زیاد، تعداد مشتریان منطقه شما صدها برابر بیشتر از محصولات شما خواهد بود و به این نتیجه خواهید رسید که سال بعد با وسعت بیشتری کار خود را دنبال نمایید. اما اگر می‌­خواهید در سطح بیشتری کار خود را شروع کنید، می­‌توانید محصولات را به شهرهای اطراف، نزد فروشگاه­‌های خوش­‌نام و باسابقه بسپارید و یا در وب‌سایت به صورت مستقیم عرضه نمایید. فروشگاه‌های حوله و لوازم حمام، صنایع دستی، هایپرمارکت‌ها، عطاری‌ها و غیره برخی از حوزه‌های فروش محصولات شما هستند.

نمی‌خواهم ریسک کنم، اگر شکست بخورم چه؟!

درست است، هیچ انسان عاقلی نمی‌خواهد شکست بخورد. اما شما می‌توانید ریسک کنید و نه تنها شکست نخورید بلکه بسیار هم موفق باشید. اگر ما نگران ریسک کردن هستیم، پس شاید سوار پراید شدن بزرگترین ریسک زندگیمان باشد! ریسک کردن اساساً بد نیست، تنها باید محدود و کنترل شده باشد، در واقع اگر غیر از این باشد ریسک نیست، بلکه حماقت است! زندگی ثروتمندان را بررسی کنید، آنها هیچگاه بی‌گدار به آب نمی‌زنند، در عین حال کارهایی که از نظر دیگران غیر معمول و پر ریسک است را حساب شده و با احتیاط انجام می‌دهند. آیا ثروتمندی را سراغ دارید که راه مردم عادی را در پیش گرفته باشد و به ثروت رسیده باشد؟ آنها راه‌های جدید را امتحان می‌کنند، همان راه‌هایی که از نظر بسیاری از افراد ریسک دارد، چرا که در آن مورد شناخت و آگاهی کافی ندارند.

برای اینکه مطمئن قدم بردارید، لازم است دانش و آگاهی خود را در این زمینه افزایش دهید. ما تحت شرایطی «محتوای آموزشی پرورش گیاه لوفا» که نتیجه تجربه چندین ساله در این حوزه است را به رایگان در اختیار شما قرار می‌دهیم. همچنین از ابتدا تا پایان کار به عنوان مشاور در کنار شما هستیم. اگر حساب شده کار کنید مطمئن باشید تمام اطرافیانتان حامی و پشتیبانتان خواهند بود، از نظر آنها شما برنده هستید، یک برنده که همچنان مغرورانه ایستاده است و مسمّم، که شروع کند...

هدف ما چست؟ از چه راهی سود می­‌بریم؟ و چرا باید مشاوره رایگان بدهیم؟

هدف اصلی ما کسب هرچه بیشتر درآمد حلال است و برای آن بسیار تلاش می‌­کنیم. ما با ارائه محصولاتی باکیفیت مطلوب و خدمات جانبی رایگان، همچون مشاوره، به­‌دنبال حفظ رضایت مخاطبان و به تبع آن توسعه پایدار کسب­‌وکار خود هستیم. ما با رویکرد برنده – برنده هم سود می‌­رسانیم و هم سود دریافت می­‌کنیم. شما به سادگی یک تماس تلفنی چند دقیقه‌ای می‌توانید به این قضیه پی ببرید...